Príbeh značky

» príbeh

» klietka s rolničkou - ako to funguje?

» výroba a materiály

» ako jednoducho zostaviť súpravu


PRÍBEH

Anjelské zvončeky sú inšpirované mexickou Bolou. Je to tradičný šperk, ktorý nosia tehotné ženy najmä na Bali a v Mexiku. Na dlhšej retiazke alebo šnúrke sa v úrovni bruška s bábätkom pohojdáva prívesok skrývajúci rolničku. Vydáva veľmi jemný nerušivý zvuk. Bábätko je schopné ho vnímať zhruba od 19. týždňa tehotenstva a počas života v brušku na neho pozitívne pôsobí, upokojuje ho. Rovnaký efekt má aj na mamičku. Okrem toho, že jej zdobia krásny ručne vyrábaný šperk, jej jemne a nenápadne cinkajúci prívesok prináša pocit pokoja a istoty.

Po narodení je anjelský zvonček na krku mamičky zaručeným upokojujúcim prostriedkom. Bábätko si prostredníctvom ľúbozvučného cinkania príjemné pocity z bruška rýchlo vybaví a plač je zabudnutý.

Anjelské zvončeky vstrebávajú príbehy. Vaše príbehy. A nesú tak jedinečný odkaz z generácie na generáciu. Môžete ho napríklad odovzdať dcére, až bude nosiť v brušku svoje bábätko.

Strieborná klietka je otváracia a rolničku možno vybrať. Existuje mnoho farebných variantov, ktoré jednoducho v klietke vymeníte. K tomu si doplníte farebnú šnúrku alebo retiazku a máte úplne nový šperk.

Rolničky do anjelských zvončekov sú ručne lakované. Preto je vždy zvuk iný. Jedinečný. Môžete si tak byť isté, že každá rolnička je práve tá VAŠA. VÁŠ anjel strážny. Zazvoňte a privolajte si ho!

Anjelské zvončeky s rolničkami môžu mať tiež rôzny tvar aj veľkosť. Objavte svet šperkov pre (nielen tehotné) ženy!

 

KLIETKA S ROLNIČKOU

Anjelský zvonček tvorí strieborná klietka s rolničkou. Klietka je otváracia, dovnútra sa vkladá rolnička, ktorá cinká. Zvuk každej rolničky je vďaka ručnej výrobe vždy iný. Preto si každý môže symbolicky privolať práve svojho anjela strážneho. Ako prívesok na krk existuje v troch rôznych veľkostiach, rolničky potom v deviatich základných farbách. Môžete ich zakúpiť samostatne a individuálne v klietke meniť napríklad podľa príležitosti alebo významu.

Vedci vyskúmali, že harmonický zvuk rolničky môže podporovať rozvoj v ranom detstve a u nás dospelých navodzuje príjemný pocit a uvoľnenú myseľ. Často nosia anjelský zvonček aj tehotné mamičky a doprajú svojim nenarodeným deťom upokojujúci zvuk rolničiek.

 

VÝROBA A MATERIÁLY

Šperky Engelsrufer sú ručne vyrábané v nemeckých zlatníckych dielňach. Pri ich výrobe sa kladie dôraz najmä na detail a starostlivé spracovanie jednotlivých vzorov.

Hlavným vstupným materiálom je šterlingové striebro rýdzosti 925/1000. Aby si strieborné šperky zachovali dlho svoj lesk a stálosť, ich povrch je opatrený vrstvou ródia. Významne sa tak znižuje riziko, že strieborný šperk vplyvom oxidácie šedne a stráca lesk.

Často zlatníci používajú doplnkové materiály ako

  • keramiku
  • oceľ
  • kryštály
  • perly

 

SKLADANIE ŠPERKOV DO SÚPRAV

Šperky sa navzájom veľmi dobre kombinujú a výsledok býva ohromujúci. Chcete poradiť, ako sa jednoducho dopátrať tej krásy :)? Tu je stručný návod:

 

1. FARBA ZLATENIA A FAREBNÝ TÓN


Hneď na začiatku je dobré ujasniť si, akú farbu zlatenia preferujete. Výber nie je zložitý, potiť sa budete až neskôr, sľubujeme :). Existujú len tri možnosti:

strieborná (bez zlatenia),
žlté zlatenie,
ružové zlatenie (rosé).

Ak máte v úmysle ladiť šperk do farebného tónu, je dobré si ho zvoliť hneď na začiatku. Vodítkom môže byť napr. príležitosť, pre ktorú šperk kupujete, k akému oblečeniu alebo význam farieb.

Z praxe: ladíme súpravu pre slávnostné príležitosti (plesy, obchodné večere pod.). Kvôli univerzálnosti sme zvolili striebro bez zlatenia a pre jedinečnosť a slávnostnú povahu vyberáme čiernu farbu.

2. HLAVNÝ ŠPERK = ZÁKLADNÝ STAVEBNÝ KAMEŇ

Situácia môže trochu hustnúť, ideme vyberať z jednotlivých šperkov :). Aj dom má svoje základy, aj my potrebujeme základný stavebný kameň. Tým je zvyčajne šperk, ktorý bude v súprave najviac vidieť, ktorý bude dominantný.

Jednoduchá záležitosť pre tých, ktorí sa zamilovali na prvý pohľad, ale horšie pre tých, ktorí zatiaľ jasno nemajú. Dobrá správa pre druhú skupinu: každá situácia sa vyriešiť. Začnite výberom kategórie - prívesok, náušnice, náramok ...?

Z praxe: často sa trápia muži, ktorí potrebujú vybrať darček. Preto odporúčame prívesok na krk, ktorý

  • je najobľúbenejšou kategóriou šperkov,
  • na tele najviac vynikne,
  • sa najlepšie kombinuje.
    Volíme anjelský zvonček - doménu značky Engelsrufer - v čiernej farbe a veľkosti M.

 

ER-02-M

 

 

 

 

 

3. DOPLŇKOVÝ ŠPERK KOŠATÍ KRÁSU

Po vzoru hesla "ve dvou se to lépe táhne" můžeme zvolit další - doplňkový šperk, který podrhne krásu toho hlavího a vytvoří spolu harmonický celek. Fantazii se opravdu meze klást nemají, nebojte se kombinovat neobvyklé.

Z praxe: k černému andělskému zvonku volíme černé skleněné křídlo vel. L. Určitě by se hodilo i stříbrné, v našem případě ale černé působí více luxusně a více splňuje požadavek na slavnostní příležitost. Pokud volíme kombinaci andělského zvonku a křídla, doporučujeme volit křídlo vždy o velikost větší než je zvonek (v našem případě zvonek M, křídlo L).

ERW-L2-GB

 

4. PRÍVESOK OD SLOVA "VISIEŤ"

Auto bez kolies nepôjde, prívesok bez retiazky neozdobí žiadny dekolt :). Máme hlavné i doplnkové šperky, najväčší drina je za nami. A teraz: retiazka, korálky alebo saténová šnúrka? Spoľahlivou voľbou je retiazka. Originálnou voľbou je doplnenie o saténovou šnúrku alebo drobné korále. Zásadné pre rozhodnutie je dĺžka, ktorú potrebujeme. Retiazku je možné voliť v dĺžkach od 42 do 90 cm, saténové šnúrky v 60 cm, korále v 80 cm.

Z praxe: najbežnejšie dĺžkou sú náhrdelníky veľ. 50 až 80 cm, chceme byť odvážnejší a slávnostnejší. Preto volíme tmavé korále z hematitu.

ERN-80-HA

 

5. VYŠPERKUJTE SÚPRAVU K DOKONALOSTI

Hranie s detatilami je priamo úmerné stupňu dokonalosti. Sme v cieľovej rovinke, k dokonalosti stačí málo! Zvoľte pre doplnenie náušnice, náramok s príveskom alebo jednoducho ešte jedny korále.

Z praxe: odľahčíme čiernu farbu slávnostnými bielymi perličkami, výsledok bude geniálny.

 

ERN-80-PE_ml 

 

6. OTVORTE ANJELSKÚ BRÁNU!

Cítite spokojnosť, uvoľnenie, radosť? To je dobre, pretože presne to je méta. Krásny šperk. Anjelský šperk.

 

Černá souprava Engelsrufer

Zamilovali ste sa? Chcete poznať detaily? Tu ich máte!

 

nahor