Stále ako nový

Aj krásne a kvalitné veci si zaslúžia starostlivosť. Oplatia vám ju a robia radosť oveľa dlhšiu dobu. Tu je niekoľko zásad, ktoré máme vyskúšané a vieme, že fungujú:

Šperk je ozdoba, preto ho využite, nie zneužijte! V plavkách alebo dokonca bez plaviek by vám určite tiež pristal, ale voda aj horúci saunový vzduch šperku nerobia dobre. 

Ak máte šperk na sebe, nebite sa, nebežte, nezaspite - všetky tieto a iné podobné činnosti zvyšujú riziko mechanického poškodenia. Praktická rada: Ak dobiehate na autobus, uvedomte si, že kým si šperk zložíte, ujde vám (to isté platí aj pre električku, trolejbus, metro) :)

Ak cítite, že samotný šperk vás dostatočne neozdobil a chystáte sa na niektorú z týchto procedúr:

  • farbenie vlasov,
  • lakovanie nechtov,
  • permanentné parfumácie,

nezabudnite, že šperk je v ohrození! Nedopustite jeho deštrukciu. A pozor - výpočet procedúr nie je konečný, všetky chemikálie sú zákerné.

Starostlivost a hýčkanie. To najviac pomáha. Kľúčom k úspechu je správny prostriedok. Auto tiež nedrhnete žinkou na riad. Odborník to prípadne vie vyriešiť za vás. Nám sa osvedčili špičkové servítky a roztoky z USA. Môžete si ich u nás tiež kúpiť.

Čas rany zahojí, ale nie u šperkov. Odborník mu pomôže rýchlo a vy ste bez starostí. "Do it yourself" sa v tomto prípade neosvedčilo!

POZOR: DETI SÚ všetečné, Rady VŠETKO testujú ÚSTAMI. TO ÍM NESMIETE DOVOLIŤ!